Kronos

Oprogramowanie dla agencji ochrony

Dowiedz się więcej

Barcode

Barcode

Uniwersalna platforma wspomagająca inwentaryzację Barcode to kilku modułowy system wspierający wykonywanie inwentaryzacji na dużych, średnich i małych powierzchniach sklepowych lub magazynowych.

Architektura

Dzięki modułowej architekturze

System składa się z modułu serwera stanowiącego repozytorium danych wszystkich inwentaryzacji, aplikacji supervisora zarządzającego procesem inwentaryzacji i modułu rewidenta pracującego na czytnikach kodów kreskowych.

 

Moduł Inwentaryzacji

Główna aplikacja służąca do przeprowadzania inwentaryzacji oraz tworzenia raportów

Współpracuje z drukarkami termicznymi wspierającymi język ZPL II, oraz komunikującymi się z komputerem poprzez port COM. W przypadku drukarek firmy Zebra kompatybilne są drukarki z firmware w wersji od X.10 do X.13 Moduł Inwentaryzacji oraz Moduł Repozytorium wymagają podłączonego aktywnego klucza licencji HASP.

Moduł Statystyk

Aplikacja służąca do generowania zestawień z wielu inwentaryzacji

Moduł Repozytorium

Usługa pośrednicząca w komunikacji pomiędzy Modułem Inwentaryzacji a centralną bazą danych (przechowuje i udostępnia dane wszystkich inwentaryzacji)

Moduł Skanera

Aplikacja instalowana na terminalach i służąca do rejestracji produktów

Przystosowany jest od pracy z urządzeniami motorola MC1000 posiadającymi zainstalowany systemem Microsoft Windows CE 5 oraz .NET Framework 2.0. Komunikuje się z Modułem Inwentaryzacji po podłączeniu do komputera poprzez moduł ActiveSync (system Windows XP) lub Windows Mobile Device Center (system Windows Vista / 7).

 

Oszczędność czasu

Wielostanowiskowa współpraca w sieci

Oprogramowanie to jest w pełni sieciowe i wielostanowiskowe co w sposób zdecydowany przyspiesza proces przygotowania, wykonania i rozliczenia inwentaryzacji. Dodatkowo dzięki bardzo elastycznemu mechanizmowi importu
i eksportu danych umożliwia współpracę z wieloma zewnętrznymi systemami.

Bezpieczny

Szyfrowane połączenia i zabezpieczenia sprzętowe

Transmisja pomiędzy modułami jest szyfrowana z wykorzystaniem metod VMPC oraz RSA. Praca w Module Inwentaryzacji wymaga podania nazwy użytkownika oraz hasła, dostęp do określonych funkcji modułu zależy od uprawnień użytkownika. Praca
w Module Skanera wymaga wprowadzenia numeru rewidenta z klawiatury lub czytnika kodów kreskowych poprzez odczyt plakietki pracownika.

 

Wymagania sprzętowe

Moduły zostały przygotowane na platformę Microsoft .NET Framework zapewniającą kompatybilność
z systemami rodziny Microsoft Windows, w tym XP, Vista, 7 oraz Server 2003 lub 2008. Moduły wymagają instalacji platformy w wersji 3.5. System wykorzystuje platformę bazodanową firmy Microsoft w wersjach SQL Server 2000, SQL Server 2005 oraz SQL Server 2008.

Zabezpieczenia sprzętowe

Program jest zabezpieczony przed próbą nielegalnego kopiowania i użytkowania za pomocą klucza sprzętowego HASP marki Alladin. Są to klucze przygotowywane specjalnie dla producenta programu
i nie mogą być zastąpione innymi. Klucz jest wymagany do prawidłowej pracy Modułu Inwentaryzacji oraz Modułu Repozytorium i musi być podłączony przy ich uruchomieniu oraz podczas pracy. Bez kluczy program działa w trybie demo, nie udostępniając wszystkich opcji programu.

Minimalne wymagania

Przyjmuje się, że dla Modułu Inwentaryzacji minimalne wymagania to komputer z:

  • Procesorem Celeron 2 GHz, - Pamięcią 1 GB RAM, - Dyskiem 80 GB,
  • Windows XP / Vista / 7 i MSDE lub Microsoft SQL Server 2000 / 2005 / 2008,
  • ActiveSync (WMDC) do komunikacji urządzeniem mobilnym z uruchomionym Modułem Skanera,
  • Platforma .NET Framework 3.5.
  • Łącze internetowe do komunikacji z Modułem Repozytorium,
  • Port USB do podłączenia klucza licencji HASP,
  • Opcjonalnie port szeregowy RS232 do podłączenia drukarki termicznej.